Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Dikkat edilmesi gerekenler...

Atatürk’e Kanada’da görkemli anma töreni

ataturke-kanadada-gorkemli-anma-toreni

Cumhuriyet'in kurucusu Büyük Asker Başkumandan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 78. yılı dolayısıyla Kanada'da görkemli bir anma töreni gerçekleştirildi.
10 Kasım 2016 Perşembe 16:22

 Turkish Society of Canada, 6 Kasım Pazar günü Isabel Bader Tiyatrosu-Toronto’da, Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanmasının yıldönümünde bir anma töreni düzenledi.

Bu anlamlı güne destek veren şair ve araştırmacı yazar Sunay Akın, “Esas Savaş Şimdi Başlıyor – Atatürk'ün Işığında Yeni Hikayelerle” isimli gösterisini sergiledi.

 

Ayşegül Kalkan tarafından takdimi yapılan Anma Günü programına, Büyük Önder Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları, şehitlerimiz ve kahramanlarımız için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımız'ın okunmasıyla başlandı.

 Programda, Turkish Society of Canada adına Cenk Sayın'ın günün anlam ve önemini aktaran açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra ise Türkiye Cumhuriyeti Toronto Konsolosu Murat Alakuşu konuşmacı olarak kürsüye çıktı.

 

Yüreklerindeki Atatürk sevgisiyle, O'nun ilke ve devrimlerine dünyanın diğer ucunda bile bağlı kalan Toronto Türk toplum üyeleri; Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atılıp, Anadolu'nun sonsuza dek Türk yurdu kalacağını bütün dünyaya kanıtladığı Büyük Zaferi sahnede canlandırdıkları; “Büyük Taarruz'dan Cumhuriyet'e” adlı gösteriyi sergiledi.

 

 

 


Haber okunma sayısı: 997

Haberin etiketleri:

kanada, 10 kasım, atatürk


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Ankete Katıl Sonuçlar