Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Dikkat edilmesi gerekenler...

Eyüboğlu öğrencilerine yeni ufuklar açacak Kanada’da eğitim fırsatı !

eyuboglu-ogrencilerine-yeni-ufuklar-acacak-kanadada-egitim-firsati-

Eyüboğlu öğrencileri, Kanada gibi tüm dünyada eğitim alanında çok önemli bir yere sahip olan bir ülkede eğitim alacaklar.
27 Şubat 2016 Cumartesi 07:47

 Türk özel eğitim kurumları arasında 45 yıllık geçmişiyle önemli bir yere sahip olan Eyüboğlu Eğitim Kurumları, uluslararası eğitimde son derece önemli bir protokole imza attı.

 

Eyüboğlu ile Kanada-Nova Scotia Eyaleti Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen uluslararası eğitim protokolü, Kanada Başkonsolosu Andrew Smith ile Dr. Rüstem Eyüboğlu arasında törenle imzalandı. Törende Eyüboğlu Eğitim Kurumları yöneticileri de yer aldı.

 

Bu iş birliği ile Eyüboğlu öğrencileri, eğitimde dünyada önemli bir yeri olan Kanada’da eğitim fırsatı bulacaklar. Programdan ilk etapta Eyüboğlu Ortaokulları 8. sınıf, Eyüboğlu Koleji Hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri yararlanabilecek. 

“ÜLKEM VE ÖĞRENCİLERİMİZ ADINA GURURLUYUM”

 

İmza töreninde konuşan Eyüboğlu Eğitim Kurumları Kurucusu Dr. Rüstem Eyüboğlu, böylesine önemli bir protokole imza atmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti ve “Eyüboğlu olarak öğrencilerimize gelişmiş dünya ülkelerinin eğitim fırsatlarını sunuyor olmanın ülkem ve öğrencilerimiz adına mutluluğunu, gururunu yaşıyorum.” sözleriyle duygularını ifade etti.

 

“UZUN SÜRELİ BİR İŞ BİRLİĞİNE OLANAK TANIYACAK”

 

Kanada Başkonsolosu Andrew Smith ise, Eyüboğlu ve Kanada makamlarının eğitim felsefesi ve eğitim konusundaki hedeflere ortak bakış açısından yola çıkarak imzalanan bu protokolün, uzun süreli bir iş birliğine olanak tanıyacak olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

EĞİTİMİ VE ÖĞRENCİLERİ KANADALI EKİBİ DE ETKİLEDİ

 

Kanada-Nova Scotia Eyaleti Eğitim Bakanlığı yetkilileri ise imza protokolü öncesi karşılıklı görüşmelerin devam ettiği dönemde, Eyüboğlu Eğitim Kurumlarına yaptıkları ziyarete ilişkin izlenimlerini bir mektupla paylaştı. Eyüboğlu’nu son yıllarda gördükleri en etkileyici eğitim kurumlarından biri olarak tanımlayan Kanadalı yetkililer, 21. yüzyıl eğitiminin gerekliliklerine uygun olarak eğitim alan Eyüboğlu öğrencilerinden son derece etkilendiklerini belirttiler.

 

Eyüboğlu ile Kanada-Nova Scotia Eyaleti Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen uluslararası eğitim protokolü ile Eyüboğlu öğrencilerinin, Kanada gibi tüm dünyada eğitim alanında çok önemli bir yere sahip olan bir ülkede İngilizce dil becerilerini ve uluslararası bilinç konusundaki yetkinliklerini artırarak gelecek eğitim yaşamlarına yeni ufuklar açmaları hedefleniyor.

 

PROGRAMIN İLK ETABI MAYIS AYINDA BAŞLIYOR

 

Başlangıçta 1 ay olarak planlanan eğitim programına katılmak isteyen öğrenciler, Eyüboğlu Eğitim Kurumları ve Kanada makamlarınca hazırlanacak yazılı ve sözlü seçme sınavının ardından, 2016 yılı Mayıs ayının son haftası ile Haziran ayında Nova-Scotia eyaletinde, yaş gruplarına uygun ortaokul/lise sınıflarında öğrenim görecekler.


Haber okunma sayısı: 825

Haberin etiketleri:

kanada haberleri, eyünoğlu, nova scotia


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Ankete Katıl Sonuçlar