Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Dikkat edilmesi gerekenler...

Kanada'da İngilizce Öğrenmek Size Çok Şey Katar !

Kanada'da İngilizce Öğrenmek Size Çok Şey Katar !
13 Nisan 2016 Çarşamba 11:15

 Kanada dil okulları ile ilgili haberimizi zevkle okuyacağınızı umuyoruz. Ekonomik açıdan dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Kanada her yıl binlerce yabancı öğrencinin İngilizce dil eğitimi için tercih ettiği bir ülkedir.

 

Kanada üniversitelerinden ve kolejlerinden  alınan diploma ve sertifikalar tüm dünyada tanındığı için iş hayatınızda size çok büyük bir avantaj kazandıracaktır. Kanada’da iki dl konuşulmakta olup resmi dilleri İngilizce ve Fransızca’dır. Ancak Fransızca quebec eyaletinde yoğun olarak kullanılır.

Kanada her yıl dünyanın en yaşanabilir ülkeleri sıralamasında ilk 5 içinde yer alır. Kanada, özellikle ABD ve İngiltere ile kıyaslandığı zaman dah ekonomiktir. Bunun yanı sıra kaliteli eğitimi, temiz ve aksansız bir dil kullanılması, düşük suç oranı, iş imkânları, güvenlik açısından gelişmişliği, kültürel ve doğal güzellikler yönünden zenginliği Kanada’yı İngilizce dil eğitimi almak için birinci tercih yapmaktadır. Kanada’da genel İngilizce dışında TOEFL hazırlık ve IELTS sınav hazırlık kursları, iş İngilizcesi, akademik İngilizce ve İngilizce öğretmenlerine yönelik programlar bulmak mümkündür.

Her yıl dünyanın her yerindeki öğrenciler tarafından çok fazla talep edilen Kanada’da değişik arkadaşlıklar edinebilir İngilizce dil eğitiminizin yanı sıra farklı kültürler ve farklı dillerde öğrenebilirsiniz. Kanada’da Türk öğrenci sayısının fazla olmaması dil eğitimine giden öğrenciler için büyük bir avantaj oluşturmaktadır.Kanada’nın başkenti olan Ottawa gece yaşamıyla meşhur bir şehirdir. Gece yaşamının en renkli ve canlı olduğu Ottawa bununla beraber Kanada’nın en güvenilir şehirlerinden de biridir. Her yıl düzenlenen festivallere katılarak farklı dostluklar da edinebilirsiniz. Ottawa’da önce gelen en  Büyük şehir ise Toronto’dur. Toronto’da çok gelişmiş bir toplu ulaşım ağı vardır. Şehir içindeki ulaşım oldukça ekonomik ve uygundur. Bir şehri tam olarak idrak etmek ve tanımak için onu keşfetmek gerekir. Toronto’da çok az toplu taşımayı kullanarak seyahat yapın bu size kenti daha iyi tanıma ve görme fırsatı sunacaktır.

Kanada’da İngilizce dil eğitimi alırken konaklamanız okullar tarafınca ayarlanır. Güvenli Kanadalı ailelerin yanında kalmış olarak İngilizce dil pratiğinizi artırıp arkadaş canlısı Kanada kültürünü daha yakından tanıyabileceğiniz öğrenci yurtlarında da kalabilirsiniz


Haber okunma sayısı: 1106Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Ankete Katıl Sonuçlar