Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Dikkat edilmesi gerekenler...

Katar ve Kanada Dışişleri Bakanları taziyelerini iletti

katar-ve-kanada-disisleri-bakanlari-taziyelerini-iletti

Katar Dışişleri Bakanı Attiyah ve Kanada Dışişleri Bakanı Dion, İstanbul'da yaşanan saldırı nedeniyle Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nu telefonla arayarak taziyelerini iletti.
13 Ocak 2016 Çarşamba 13:28

 Katar Dışişleri Bakanı Khalid Al Attiyah ile Kanada Dışişleri Bakanı Stephane Dion, İstanbul'da yaşanan saldırı nedeniyle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Al Attiyah ile Dion, görüşmede, sabah saatlerinde İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Telefon görüşmelerinde her iki bakan da teröre karşı Türkiye ile dayanışma içinde olduklarını da ifade etti.

Çavuşoğlu, akşam saatlerinde Almanya Dışişleri Bakanı Walter Steinmeier ile de telefonda görüşmüştü. Bakan Çavuşoğlu, muhatabına saldırıya ilişki bilgi vermiş ve hayatını kaybeden Alman vatandaşları için de başsağlığı dilemişti. Çavuşoğlu ve Steinmeier, terörle kararlılıkla mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak terörle mücadelede işbirliği içinde olunması hususunun altını çizmişti.

Sultanahmet Meydanı'nda sabah saatlerinde canlı bomba tarafından düzenlenen terör saldırısında 10 kişi yaşamını yitirmiş, 15 kişi yaralanmıştı.İnşa ve Kalkınma Partisi Sultanahmet'teki terör saldırısını kınadı

Fas Ve Mısır'daki El-Cemaatu'l-İslamiyye'nin siyasi uzantısı İnşa ve Kalkınma Partisi'nin, Sultanahmet'teki terör saldırısını kınadığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Fas'ın, terör saldırısını şiddetle kınadığı belirtildi. Fas'ın, Türkiye halkı ve hükümeti ile dayanışma içinde olduğu kaydedilen açıklamada, olayda yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifa dileğinde bulunuldu.

Mısır'daki İnşa ve Kalkınma Partisi'nden yapılan yazılı açıklamada da terör saldırısı kınandı. Açıklamada, partinin, ülkeyi kargaşa bataklığına sürüklemeye çalışan terör tehditlerine yönelik mücadelede Türkiye halkı ve hükümetiyle tam dayanışma içinde olduğu ifade edildi.

Sultanahmet Meydanı'ndaki terör saldırısında 10 kişi hayatını kaybetmiş, 15 kişi yaralanmıştı.

Kanada Sultanahmet Meydanı'nda meydana gelen terör saldırısını kınadı

Kanada, Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen ve 10 kişinin ölümüne, 15 kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısını kınadı.

Kanada Dışişleri Bakanı Stephen Dion, yaptığı yazılı açıklamada, "Kanada İstanbul'un Sultanahmet semtinde meydana gelen terörist saldırıyı şiddetle kınamaktadır. Kanada, tüm biçimleriyle terörizme karşı mücadele veren Türkiye ve Türk halkının yanındadır. Tüm Kanadalılar adına, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadesini kullandı.

Sultanahmet Meydanı’ndaki terör saldırısında 10 kişi hayatını kaybetmiş, 15 kişi yaralanmıştı.

 Arjantin terör saldırısını kınadı

 Arjantin, Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

Arjantin hükümetinden yapılan yazılı açıklamada Arjantin’in saldırıyı kınadığı, taziyelerini ve dayanışmasını Türkiye halkı ve hükümetine sunduğu belirtildi. Terör saldırısında Alman ve Perulu turistlerin de hayatını kaybettiği ve yaralandığı hatırlatılarak, bu ülkelerin halkına da taziyelerin iletildiği kaydedildi.

Açıklamada, “Uluslararası kamuoyu, terörizmin tüm türleriyle insan hakları ve uluslararası hukuk çerçevesinde ortaklaşa mücadele etmek zorundadır” ifadesi kullanıldı.

Sultanahmet Meydanı’ndaki terör saldırısında 10 kişi hayatını kaybetmiş, 15 kişi yaralanmıştı.


Haber okunma sayısı: 801Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Ankete Katıl Sonuçlar