Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Dikkat edilmesi gerekenler...

Rusya Ziyaretine Hazırlanan Yunanistan Başbakanı Çipras'a Tek Seslilik Uyarısı

rusya-ziyaretine-hazirlanan-yunanistan-basbakani-ciprasa-tek-seslilik-uyarisi


07 Nisan 2015 Salı 16:34

 Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın yarın başlayacak Moskova ziyareti öncesinde Çipras, ağız birliğine bağlı kalması konusunda Avrupa Birliği'nden ikaz aldı.

AB Komisyonu Szcüsü Daniel Rosario, "Üye ülkelerin tamamının eşit muamele görmelerini ve Rusya dahil tüm ticaret ortaklarımızla ağız birliğiyle konuşmalarını bekliyoruz" dedi.

Moskova yönetimi, Ukrayna krizinde Batılı ülkelerin ekonomik ve ticari yaptırımlarına cevap olarak ABABDKanadaAvustralya ve Norveç'ten meyve, sebze, et, balık, süt ve süt ürünleriyle yumurta ithalatını yasaklamıştı.

Çipras'ın 2 gün sürecek Rusya ziyaretinde gıda ambargosunun Yunanistan için kaldırılması talebinde bulunabileceği ve doğalgaz fiyatlarında indirim isteyebileceği belirtiliyor.

AB Komisyonu Sözcüsü Rosario, Rusya'nın AB'ye uyguladığı gıda ambargosunun "siyasi motivasyonla alınmış haksız bir karar olduğunu" savundu ve tüm üye ülkelerin eşit muameleye tabi olmaları gerektiğini vurguladı.Rosario, Rusya'nın Yunanistan'ı ambargo dışına alabileceği iddialarının "spekülasyon" olduğunu ve herhangi bir ikili ticaret anlaşmasını vaka bazında değerlendireceklerini söyledi.

Çipras daha önceki açıklamalarında "çıkmaz sokak" olarak nitelendirdiği AB'nin Rusya'ya yönelik yaptırımlarına karşı olduklarını söylese de veto kartına bugüne dek başvurmadı.AB üyelerinin, Moskova yönetimini en çok rahatsız eden ve vadesi temmuz ayında dolan ticari ve mali yaptırımların uzatılmasını haziranda değerlendirmesi bekleniyor.


Haber okunma sayısı: 626

Haberin etiketleri:

kanada, ab, komisyon


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Ankete Katıl Sonuçlar