Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Dikkat edilmesi gerekenler...

Çok katlı binalarda yaşamak kalp krizi geçirenlerin yaşama şansını azaltıyor.

cok-katli-binalarda-yasamak-kalp-krizi-gecirenlerin-yasama-sansini-azaltiyor

Çok katlı binalarda yaşamak kalp krizi geçirenlerin yaşama şansını azaltıyor.
30 Ocak 2016 Cumartesi 17:09

Kanada'da  yapılan bir araştırmaya göre; gökdelen veya çok katlı binalarda yaşamak kalp krizi geçirenlerin yaşama şansını azaltıyor. Araştırmada, müdahalenin 1 dakika gecikmesinin kalp krizi geçiren kişinin kurtulma şansını yüzde 7 ile 10 azalttığı belirtiliyor

 

Kanada Toronto’da bulunan St Michael's Hastanesi'nin gerçekleştirdiği çalışmaya göre; gökdelenlerde yaşayanların kalp krizi geçirdiklerinde hayatta kalma şansı azalıyor. Bunun nedeni olarak müdahale süresinin uzaması gösteriliyor.

Kanada Üniversiteleri  ve kanada kolejleri aracılığı ile yapılan Araştırmada, bilimsel çalışmada kalp krizi geçirenlere hızlı müdahalenin hayati büyük önem taşıdığına vurgu yapılıyor. Kalp krizi geçiren bir hastaya müdahalenin 1 dakika gecikmesi, kurtulma şansının yüzde 7 ile 10 azalmasına anlamına geliyor.Kanada Üniversiteleri  ve kanada St Mitchael’s  hastanesi ile yapılan araştırmada Bir binanın birinci ve ikinci katında yaşayanların müdahale halinde kurtulma şansının yüzde 4.2 olduğu belirtiliyor. İncelemeye alınan toplam 8 bin kişi arasında, 16'ıncı kat ve üzerinde yaşayanlardan sadece yüzde 0.9’u kurtulabildi. 25'inci kat ve üzerinde oturan ve kalp krizi geçiren 30 kişiden kurtulan olmadı.

Buna çare olarak gökdelenlerde, belirli katlarda ve asansörler gibi yerlerde kalbin yeniden normal ritmine dönmesini sağlayan cihazların konulması ya da böyle acil bir durumda binaya gelen sağlık ekipleri için ayrı bir asansör bulundurulması öneriliyor.

 

 


Haber okunma sayısı: 1601Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Ankete Katıl Sonuçlar