Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Dikkat edilmesi gerekenler...

Putin: Rusya ile ABD arasında sıcak savaş çıkması hâlinde 'dünyada kimsenin hayatta kalamazdı

putin-rusya-ile-abd-arasinda-sicak-savas-cikmasi-hlinde-dunyada-kimsenin-hayatta-kalamazdi

Rus siyaset bilimci Nikita Danyuk, nükleer güçler Rusya ile ABD arasında sıcak savaş çıkması hâlinde 'dünyada kimsenin hayatta kalamayacağını' belirten Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e hak verdi. Danyuk "Rus liderin sözlerinin, ABD'li mevkidaşlarına gerilimden kaçınılması gerektiği konusunda bir ivme kazandıracağını düşünüyorum" dedi.
12 Haziran 2017 Pazartesi 18:21

 Putin'in sözlerini Sputnik için yorumlayan Danyuk, "Rusya ve ABD'nin hem stratejik hem de taktik nükleer silahlara sahip iki süper güç olduğunu hepimiz açıkça anlıyoruz. Bir çatışma yaşanması durumunda, bu sadece bölgesel bir savaş değil, insanlığın yıkımıyla sonuçlanacak bir küresel savaşa yol açacak. Bu nedenle, her iki ülke de sorumluluk bilinciyle hareket etmeli" dedi.

 

'WASHINGTON, PUTİN'İN SÖZLERİNİ DİKKATE ALMALI'

 

Öte yandan Danyuk, Washington yönetiminin Putin'in sözlerini dikkate alması gerektiğini belirtti. 

Danyuk, "Rusya ve ABD arasında muhtemel bir cepheleşmeye gelince; tarih, krizlerin tekrarlandığını, sıcak savaşın eşiğine geldiğimizde, her zaman siyasi ve diplomatik çözümler bulduğumuzu gösteriyor. Rus liderin sözlerinin, ABD'li mevkidaşlarına gerilimden kaçınılması gerektiği konusunda bir ivme kazandıracağını düşünüyorum. Bu mesajın ABD'liler tarafından doğru anlaşılacağını ve ABD'nin dış politikada daha sorumlu bir çizgi izleyip uluslararası ilişkiler sistemini yeniden oluşturmaya çalışmayacaklarını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

 

PUTİN NE DEMİŞTİ?

 

Putin, ABD'li yönetmen Oliver Stone'a 'Putin Röportajları' adlı belgesel için yaptığı açıklamada nükleer güçler Rusya ve ABD arasında sıcak savaş çıkması hâlinde 'dünyada kimsenin hayatta kalamayacağını' düşündüğünü söylemişti. 


Haber okunma sayısı: 314

Haberin etiketleri:

putin, rusya, amerika haberleri, abd


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Ankete Katıl Sonuçlar