Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Dikkat edilmesi gerekenler...

Kanada Hububat Kurulu

kanada-hububat-kurulu-


22 Nisan 2015 Çarşamba 17:47

 Kanada Federal Hükümeti'nin son yasal düzenlemesi ile tekel yapısına son verilen Kanada Hububat Kurulu'nun çoğunluk hisseleri, son satışla Suudi Arabistan'ın tarımsal yatırım alanındaki en büyük şirketi Saudi Agricultural and Livestock Investment Company (SALIC) firması ile Hollandalı Bunge Limited'in ortak şirketi Global Grain Group'a (G3) geçti.
 

Kurulun yüzde 49,9 hissesi ise Kanadalı hububat üreticilerinde kaldı. G3 şirketi, çoğunluk hisselerini, Kanada Hububat Kurulu'na 250 milyon dolarlık yatırım yapma taahhüdü karşılığında aldı.

 

Kanada Tarım Bakanı Gery Ritz, yaptığı açıklamada, son düzenlemenin ve gelinen noktanın, Kanada çiftçisi için büyük kazanç olduğunu kaydetti. 

Kurul üzerindeki tekelin kaldırılmasıyla, hiçbir şeyin uzağa gitmeyeceğini bildiren Ritz, şirket merkezinin de Winnipeg'de kalmaya devam edeceğini, bunun eyalet ekonomisi için ayrı bir kazanç olacağını ifade etti.

 

Kanada Federal Hükümeti, 2011 yılında aldığı bir kararla Kanada Hububat Kurulu'nun hububat pazarlamasındaki tekeline son vermişti. Kararda, 2016 yılına dek, hükümet temsilcileri ve seçilmiş çiftçi üyelerle yönetilmesi kararlaştırılan kurulun, 2017'den itibaren tamamen özelleşmesi hükme bağlanmıştı.


Haber okunma sayısı: 786

Haberin etiketleri:

kanada, kurul, hükümet


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Ankete Katıl Sonuçlar