Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Dikkat edilmesi gerekenler...

Kanada Irak Şam Örgütü

kanada-irak-sam-orgutu


31 Mart 2015 Salı 19:19

 Operasyonların kapsamı da Suriye'yi içine alacak şekilde genişletildi. Kanada parlamentosunda yapılan oylamada Kanada'nınIrak Şam Örgütü IŞİD'e karşı hava operasyonlarına katılmasını öngören tezkerenin süresi bir sene daha uzatıldı. Parlamento, aynı zamanda Kanada Ordusu'nun Irak'la sınırlı operasyon yetkisini de Suriye'yi içine alacak şekilde genişletti. Böylelikle, Kanada Ordusu Amerika Birleşik Devletleri ABD'nin öncülüğünde Suriye'deki Irak Şam Örgütü IŞİD mevzilerinin hedef alındığı hava saldırılarına katılabilecek.

Kanada'nın Irak Şam Örgütü IŞİD tezkeresinin süresi 7 Nisan'da doluyordu. Irak Şam Örgütü IŞİD'e yönelik havadan saldırılarında Amerika Birleşik Devletleri ABD'ye Arap ülkeleri de destek veriyor.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Irak Şam Örgütü IŞİD'e yönelik uluslararası koalisyonun başlattığı hava operasyonlarının bazı müspet etkileri olduğunu belirtmiş, ancak operasyonların başladığı eylül ayından bu yana Irak Şam Örgütü IŞİD'e katılımın arttığını öne sürmüştü. Suriye'nin kuzeyinde Irak Şam Örgütü IŞİD'e katılım her ay artarken, Irak ve Libya gibi ülkelerde de El Kaide'ye yakın örgütler Irak Şam Örgütü IŞİD'e bağlılık duyuru ediyor.

Bazı uzmanlar Suriye'deki operasyonların devletler hukuku açısından da tartışmalı olduğuna dikkat çekiyor, zira bu konuda bir BM kararı bulunmuyor.


Haber okunma sayısı: 590

Haberin etiketleri:

kanada, örgüt, devlet


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Sizce Kanada'nın En Yaşanılır Şehri Neresi ?

Ankete Katıl Sonuçlar