Kanada Liseleri

Kanada liseleri öğrencilere başka hiçbir ülkede bulunmayan fırsatlarla eğitim imkanları sunmaktadır. Özellikle sınavsız lise kabulü ve avantajlı ücretlerle eğitim olanağı sunmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Kanada lise eğitimi hakkında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Kanada Kültür Merkezi, Kanada lise eğitimi hakkında merak edilen soruları yanıtlayacak.

Neden Kanada Liseleri

  • Ülkenin 2 resmi dili vardır: İngilizce ve Fransızca . Bir Kanada lisesinde eğitim, uluslararası öğrencilerin iki dilli bir ortamda eğitim görmelerine olanak tanıyan bu dillerden herhangi birinde yapılır.
  • Kanada eğitim sistemi dünyanın en iyileri arasındadır.
  • Eğitim maliyetleri Türkiye’deki özel liselere oldukça yakındır. Bunun yanı ABD veya İngiltere gibi alternatif ülkelere kıyasla çok daha avantajlıdır.
  • Kanada dünyanın en güvenli ülkelerinden birisidir.
  • Kanada, yüksek yaşam standardına sahip bir ülkedir: burada okumak sadece prestijli ve rahat değil, aynı zamanda ilginçtir. Eğitim sürecinin ve müfredat dışı etkinliklerin organizasyonunun kalitesi, yabancı öğrencilerin kültürlerarası çevreye hızla entegre olmalarına ve ülkenin geleneklerini ve kültürünü tanımalarına yardımcı olur.
  • Kanada lise diploması tüm dünyada geçerlidir. Üniversite veya farklı programlara katılmak isteyen öğrencilere avantaj sağlar.

Kanada’da lise eğitimi almak hemen her ortaöğretim seviyesi öğrenci için değerli ve gerekli hizmetlerden bir tanesidir. Lisenin kaliteli bir eğitim ile taçlandırılması amacı ile tercih edilen bu seçeneğin genellikle zor bir eğitime kapı aralayacağı ifade edilir. Ancak kariyerinizi başarılı bir şekilde sürdürebilmek adına oldukça değerli olan Kanada lise eğitimi ile ilgili aşağıda yer alan detaylara göz atarak seçiminizi kusursuz bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Kanada Lise Eğitim Sistemi

Kanada 11 eyaletten oluşmaktadır. Eyalet yasaları gereğince Kanada Lise Eğitim programları değişiklik göstermektedir. Kanada lise eğitimi 4 yıl sürmektedir. Bazı eyaletlerde eğitim 3 yıldır. Ancak 4 yıldan az eğitim veren liselerde eğitim alan öğrencilerden lisans öncesi 2 yıllık bir eğitim daha alma şartı istenebilir.

Kanada lise eğitim süresi 1 yıldır. 2 dönemden oluşan Kanada liseleri, 1. yarıyıl Ağustos, 2. yarıyıl Ocak tarihlerinde başlamaktadır. Lise programlarına 2. dönemde kayıt olabilirsiniz. Öğrenci eğitiminin belli bir kısmını Kanada’da tamamladığı takdirde: Sınavsız üniversite giriş hakkına sahip olacaktır.

Her lisede aynı müfredat ve aynı sınavlar uygulanmaktadır. Kanada’da öğretmenler ancak özel bir eğitim sonrasında bu hakkı elde edebilirler. Aynı zamanda her öğretmenin yüksek lisans yapma zorunluluğu vardır.

Kanada liseleri hakkında merak ettiğiniz sorular için: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-lise-egitimi/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*