Kanada Ottawa Hakkında Az Bilinenler

Dünya’nın en güzel ve yaşanılabilir ülkeleri arasında gösterilen Kanada’nın başkenti olan Ottawa‘yı yakından tanıyalım.

Kanada Ottawa Şehri

Birçok milletten insanın yaşamına ve eğitimine devam ettiği Ottawa’da birçok olanak ve fırsat sizi bekliyor.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-ottawa-sehri.html

 
Saat Farkı: 7 saat geri
Türkiye’den ulaşım: KLM, British, Lufthansa, vb ile Avrupa aktarmalı olarak ulaşılabilir. THY, Delta, vb ile Amerika aktarmalı olarak da ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 11,5 saat
Şehir içi ulaşım: Tren, Hafif Metro, Otobüs, Taksi
En iyi Sezonları: Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül
Nüfus: 812,129
İklim:  
Nemli karasal iklim hakimdir. Kışlar çok soğuk ve karlı, Yazlar sıcak, nemli ve yağışlı geçer.
Ekonomi:  
 
Görülmesi Gereken Yerler:  
Rideau Canal (turistik bölge / kanal) – Parliament Hill (parlamento binası) – ByWard Market (pazar) – Rideau Hall (idare binası) – Rideau Centre (alışveriş merkezi) – Casino du Lac-Leamy – Alexandra köprüsü 
Müzeleri:  
Canadian War Museum (savaş müzesi) – National Gallery of Canada (sanat müzesi) – Canada Science and Technology Museum (bilim ve teknoloji müzesi) – Canadian Museum of Nature (doğal tarih müzesi) – Bytown Museum 
 
 
Genel Bilgi:  
Kanada’nın başkenti olan Ottawa, Ottawa Nehrinin kenarında kurulmuştur.ABD, Avustralya ya da Meksika’nın aksine, Kanada’da federal başkent bölgesi bulunmamaktadır. Ottawa eyalet içinde bir belediye bölgesidir.MİMARİÇevresinde şehir sakinlerinin ve ziyaretçilerin güneşli yaz günlerinde piknik yapmasına, oyunlar oynamasına olanak veren parlamento binası, buraya adeta Avrupa’dan getirilmiş gibi bir şato mimarisine sahiptir.
TURİZM
Başkent Ottawa, Niagara Şelaleri Toronto ve Ottawa’dan oluşmaktadır.
Hem şehir içinde hemde günübirlik ziyaret edilebilecek yelerde pek çok tarihi ve doğal güzellik barındırmaktadır.
GECE HAYATI
Seyahat ve göç amaçlı gelenlerin yarattığı kültürel çeşitliliğin yanında buradaki büyükelçilik görevlilerinin ve ailelerin de varlığı şehrin çekiciliğine ve fantastik gece hayatına bir zenginlik katar.
Kulüpler, restoranlar ve alışveriş merkezleri, şehirde yaşayan, çalışan ve eğitim gören herkese eşsiz hizmet sunarken Çalışmayla geçen yoğun bir günün ardından insanlar buradaki gece eğlenceleriyle yorgunluk atarlar.
Kanada Ottawa’da Yaşam Nasıldır ?
Ülkenin en büyük şehirlerinden birisi olma ünvanına sahip, başkent olan şehirde konforlu bir yaşamın sizi beklediğini söyleyebiliriz.
7 gün 24 saat aktif olan ulaşım ağı, iş alanında gelişmiş olması başka bir avantajdır. Orada yaşayan birçok farklı milletten insan mevcuttur. Özellikle adapte olabilme, kabullenilmeme korkusunu her insan yaşamaktadır. Ancak Kanada için bunu söylemek oldukça yanlıştır. Oradaki insanların büyük çoğunluğu aynı sizin gibi daha sonradan Kanada’ya yerleşmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*