Kanada’da Dil Eğitimi ve Dil okulları

Kanada, dil eğitimi ve yaz okulları konusunda da önde gelen ülkelerdendir. Yurtdışında eğitim almak ve yazı, yaz okullarında geçirmek isteyen öğrenciler Kanada’da dil eğitimini ve yaz okullarını gerçekten gözardı etmemelidir. Hemen hemen bütün dil okullarının yaz okulları programı bulunmaktadır.

Dil eğitimine karar verdiginiz zaman Kanada, kaliteli eğitimi ile dil sorununuzu tamamen ortadan kaldıracaktır. Dil okullarının yanı sıra yaz okulu programlarının Kolejlerin yanısıra Üniversitelerde bu hizmeti vererek çeşitlilik göstermektedir. Hatta bazı yaz okullarında ailelerlerde programlara çocukları ile birlikte dahil olabilirler.

Kanada’da dil eğitimi alırken çok güzel ve kalıcı arkadaşlıklar edinebileceğiniz ortamları yakalamak zor değildir.

 

Kanada’da Dil Okullarına katıldığınızda Dünyanın her yerinden öğrencilerle karşılaşabilirsiniz. Ağırlıklı olarak Japonya, Güney Kore, Brezilya, Meksika ve Rusya’dan öğrenciler gelmektedir. Son dönemlerde Bazı Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden Kanada’da eğitim almak için artışlar gözlemlenmektedir. Türkiye’den Kanada’ya eğitim için giden öğrencilerde bir önceki yıla oranla ortalama %30 oranında artış gözlemlenmektedir.

 

Dil okulları, Yaz okulları, Lise, Kolej’lerde post-graduate, üniversitelerde Lisans, Master &Doktora Programları için başvurular merkezimizde eşit oranda seyretmekteydi. Ancak geçtiğimiz dönemde Dil Okulları ve Kolejlerdeki Post Graduate Başvurularında %25 oranında artış gözlemlenmektedir.

 

Kanada Yabancı öğrenciler açısından pek çok yönü ile avantajlı ülke konumudadır. Yaşamsal olarak Güvenli bir ülke olması, G8 ülkesi olması, doğal yaşamın korunmuş olması, doğal kaynaklarının korunmuş olması ve toplam nüfusunun 32 Milyon olması gibi avantajları Kanada’yı cazip kılmaktadır. Bunların yaznısıra en önemlisi  Kanada’da post-graduate, bachelor, master ve doktora amacı ile eğitim almak isteyenlere haftada yasal olarak 20 saat çalışma izini şansı verilmesidir.

Çalışma izinine sahip olmaları ve akabinde Kanada’da iş deneyimi elde etmeleri Kanada’da oturum alıp daimi olarak ikamet etme izini Kanada Devleti tarafından daha öndecen belirtmiş olduğum programlardan mezun olan öğrencilere tanınmaktadır.

Günümüzdeki gerek ekonomik gerekse yaşamsal olarak globalleşen Dünyamız’da herkes yurt dışı deneyimi elde etmek ve çalışma isteği arzusundadır. Bu vesiler ile Kanada’yı tercih etmeleri şahsi kanaatimdir.

 

Kanada çalışma ve eğitim imkanları ile dünyadaki pek çok ülkenin önüne geçmiş bulunmaktadır. Toprak büyüklüğü olarak dünyanın 2. büyük ülkesi olması, nüfüsunun az olması, Kanada Devletinin yabancı öğrencilere çalışma imkanları tanıyarak mezuniyetleri sonrasında ikinci vatandaşlık şansını elde etme şansını vermesi Türkiye’deki öğrencilerimiz için olumlu bir gelişmedir.

Yurtdışında eğitim için karar vermeden önce Öğrencilerimiz gidecekleri ülkede eğitimleri sırasında ve sonrasında elde edecekleri imkanları iyice gözden geçirmelidirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*