Kanada’da Yaşam Şartları

Kanada’da okumak için gereken ücretler oldukça uygundur. Uluslararası bir öğrenci için Fen Edebiyat programlarının bir öğretim yılı (8 ay) için maliyeti 11,000 Kanada Doları’dır. Kanada’da eğitim yapmak uluslararası öğrencilere ekonomik açıdan büyük avantajlar sağlamaktadır.

Kanada, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi diğer ülkelerdeki eğitim seçenekleriyle karşılaştırıldığında eğitim ücretleri en düşük olan ülkedir. Ayrıca Amerika’daki devlet üniversitelerinin ücretleri Kanada’daki lisans eğitimi ücretlerinden 1/3 oranında daha pahalı ve Amerika’daki özel üniversitelerin ücretleri ise iki kat daha pahalıdır. Kanada’da eğitim yapmak, uluslararası öğrencilere, Kanada’da yaşam ücretlerinin de ekonomik olması nedeniyle finansal açıdan daha büyük avantajlar sağlamaktadır.

Yaşamsal masraflar bakımından da Avrupa ülkeleri ve Amerika’ya nazaran daha uygun durumdadır. Kanada’daki yaşamsal giderleri Türkiye’de ki yaşamsal masraflarla eşdeğerde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak British Columbia ve Ontario gibi büyük eyaletlerde diğer eyaletlerle kıyaslandığında %20 oranında daha pahalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*